7 ترفند افزایش اعتماد کاربران در وبسایت - یادینو


7 ترفند افزایش اعتماد کاربران در وبسایت

افزایش اعتماد کاربران ،افزایش اعتماد سایت،طراحی سایت


آنچه در این مقاله مطالعه خواهیم کرد:

سلام به همه شما کاربران همیشگی یادینو امیدوارم حالتون خوب باشه
در این مقاله به بررسی 7 ترفند ساده برای افزایش اعتماد در وبسایتمان خواهیم پرداخت و با رعایت همین نکات ، می بینید که تا چه اندازه سبب بازگشت دوباره کاربران به وبسایت خود خواهید شد.
پس تا پایان با بنده همراه باشید


صاحب هر کسب و کار آنلاینی که باشید جلب اعتماد کاربر ، امری ضروریست.
بهترین محصولات و خدمات را هم که ارائه کنید ، تا زمانیکه کاربر ، نگاه مثبت و قابل اعتمادی را  نسبت به برند شما نداشته باشد ، نباید منتظر فروش و یا حتی بازگشت دوباره به وبسایتمان باشیم.
طبیعیست که جلب اعتماد کاربران اینترنتی ، کمی دشوار است ، اما زمانی که موفق به انجام این کار شدید ، دیگر لازم نیست زمان زیادی را برای قانع کردن مخاطبان قبلی بگذارید و با کمک گرفتن از اعتمادسازی های پیشین ، می توانید خدمات و محصولات خود را ارائه کنید.
این موضوع به خصوص در کسب و کارهای B2B ، اهمیت بیشتری پیدا می کند ، معمولا زمان زیادی باید صرف شود تا کمپانی های دیگر به شما اعتماد کنند و از سوی آن ها پیشنهاد همکاری دریافت کنید ، بنابراین دانستن نکات و ترفند هایی که می تواند سبب ایجاد اعتماد برای مخاطبین وبسایت شما و دیگر کمپانی های فعال در حوزه کاریتان  شود ، بسیار ضروریست.

 

استفاده از تصاویر با کیفیت

به طور کلی استفاده از تصاویر در وبسایت ها ، می تواند صفحات را از حالت خشک و بی روحی ، خارج کند و یک رنگ و لعاب ویژه ای به صفحات ببخشد.
سعی کنید در وبسایت خود از تصاویر با کیفیت (البته با رعایت حجم متناسب در محیط وب) استفاده کنید.
قرار دادن عکس دست جمعی تیم خود در بخش درباره ما ، یکی از عوامل بسیار مهم در تثبیت اعتماد کاربران است.اگر صاحب یک کارگاه تولیدی هستید و یا حتی محل کار کوچکی برای فعالیت در اختیار دارید ، به سبکی خلاقانه تصاویری از مراحل  ساخت و تولید محصول خود را منتشر کنید.(اگر حتی کمی برای این موضوع هزینه کنید ، ارزش دارد. می توانید از یک عکاس خبره کمک بگیرید)
هر چه بیشتر بتوانید به مخاطبین ، این مفهوم را منتقل کنید که فعالیت شما فقط در فضای مجازی نیست و حضور فیزیکی هم دارید ، می تواند سبب ایجاد اعتماد بیشتری در نگاه مشتری احتمالی شود.

 

افزایش اعتماد در وبسایت

 

 

بازخورد مشتریان را انتشار دهید

یکی از مهمترین عوامل افزایش اعتماد در دید کاربران و رفع شک و تردید ها ، قرار دادن بازخورد و نظر مشتریان است.سعی کنید در صفحه محصول خود ، حتی یک عکس از مشتریان خود منتشر کنید و نظر او را به صورت متنی در پایین تصویر قرار دهید.

چه بهتر می شود اگر ، یک ویدیوی 2 دقیقه ای از نظر مشتری خود در مورد استفاده از وبسایت شما ، منتشر کنید. به خصوص اگر بتوانید بیش از یک ویدیو در صفحه محصول ، قرار دهید ، بسیار به ایجاد اعتماد جمعی کمک خواهید کرد.اعتماد جمعی دقیقا یعنی کاربر مطمئن می شود که تنها نیست و افراد دیگری هم این محصول را خریداری کرده اند .
  سعی کنید بیشتر در مورد تجربیات کاربران خود نظر جمع کنید و آن ها را تحت فرمت های گوناگون در وبسایت خود منتشر کنید.

 

توضیحات مناسب در صفحه محصول

این نکته را هیچگاه فراموش نکنید که ، کاربران اینترنتی دقیقا مثل یک ماهی قرمز ، در یک چشم به هم زدن از دست آدم فرار می کنند.
بسیاری از افراد که به خصوص از طریق موتورهای جست و جو مثل گوگل وارد وبسایت شما شده اند ، کنار این وبسایت ، 10 تب دیگر هم در مرورگر خود به طور همزمان باز می کنند  و برای خرید یک محصول وبسایت های گوناگون را بررسی می کنند.
پس اگر محتوا و متن قانع کننده ای ، در صفحه ارائه محصولات خود ، نداشته باشید ، مشتری احتمالی را مثل همان ماهی قرمز از دست خواهید داد. 
یکی از روش های بسیار مفید در تثبیت مشتری ، نوشتن مزیت اصلی محصول است و نه تعریف و تمجید !
منظورم اینه که باید از مزایا ، ارزش و فوایدی که با خدمات خود ، برای مشتری ایجاد می کنید بنویسید.
سعی کنید به کاربران نشان دهید که پس از خرید این محصول ، دقیقا چه سودی نسیب مشتری می شود ، چه ارزش افزوده ای را برای او ایجاد خواهید کرد؟
قطعا پشت هر خریدی ، یک نیاز نهفته است . سعی کنید آن نیاز را یافته و برای ارائه راه حل ، محصول خود را پیشنهاد دهید . (البته محصول شما واقعا باید مشکل کاربر را حل کند) در این صورت است که می توانید امیدوار باشید تا مخاطب از بین انبوه تب ها و صفحات باز مرورگر خود ، وبسایت شما را برای خرید انتخاب می کند.

 

همه جا باشید و دیده شوید

یکی از عوامل بسیار مهم در جلب اعتماد کاربران ، دیده شدن بیشتر شما و برندتان است.
به لطف فراگیر شدن شبکه های اجتماعی ، مانند اینستاگرام ، تلگرام ، لینکدین و .... دیده شدن بسیار ساده تر از قبل شده و شما می توانید با یک برنامه دقیق و منظم ، در این شبکه ها فعالیت کنید.
سعی کنید صفحات ، برند های معروف حوزه کاری خود را مرور کنید و ببینید که آن ها چگونه رفتار می کنند و چه نوع پست هایی را در صفحات مجازی خود منتشر می کنند.این کار دید بسیار مناسبی را به شما می دهد و فکرتان را برای تولید پست های پر مخاطب ، فعال خواهد کرد.
انتشار حضور خود در رویداد ها و مراسم های گوناگون ، می تواند سبب فعال و زنده نشان دادن برندتان شود  در یک کلام سعی کنید تا آنجا که می توانید ، همه جا حضور داشته باشید و حضور خود را اعلام کنید.
 

حضور در شبکه های اجتماعی

 

 

ایجاد اعتماد جمعی با درج لوگوی همکاران

یکی از دغدغه ها ، به خصوص برای فعالیت های B2B ، این است که شما تاکنون با چه برند هایی همکاری داشته اید.
قرار دادن لوگوی برند همکاران در صفحه اصلی وبسایت ، می تواند سبب جلب اعتماد بیشتری شود و دیگر برند ها ، راحت تر می پذیرند که شما می توانید همکار خوبی برای آن ها باشید.

 

کاربران برای چه باید ایمیل خود را در اختیار شما بگذارند؟

یک قانون کلی در کسب و کار است که می گوید ، برای ایجاد اعتماد هر چه بیشتر ، با مخاطبین خود صادق باشید. 
این حق طبیعی کاربران است که بدانند به چه دلیلی باید ایمیل یا شماره همراه خود را در اختیار شما قرار دهند. سعی کنید تحت یک المان گرافیکی و با یک طرح و فونت متفاوت  ، اعلام کنید که برای دریافت چه ارزشی ، باید ایمیل خود را به شما بدهند.
همه چیز را به صورت شفاف و خوانا به کاربران اعلام کنید ، زیرا دلیل بسیاری از این شک و تردید ها در عدم خرید مشتری ، واضح نبودن پیام شما برای آن ها است.

در تصویر زیر می بینید که دقیقا به کاربر اعلام می کنیم که برای چه باید ایمیل خود را در اختیار وبسایت شما قرار دهند.

 

نمونه دریافت ایمیل کاربران

 

 

تشکر ، پس از خرید مشتری

چه اشکالی دارد ، اگر بعد خرید از فروشگاه اینترنتی شما ، یک پیام تشکر برای مشتری خود ارسال کنید.
بسیاری از افراد تصور می کنند این کار سبب کسر شان برندشان می شود !
نه باور کنید این کار دقیقا سبب افزایش صمیمیت و اعتماد بیشتر می شود و با همین پیام ساده تشکر از مشتری ، دریچه ای را برای بازگشت دوباره او ، باز می کنید.
کاربر ، باید بداند که برای شما چه قدر ارزشمند است.

از اینکه در این مقاله هم همراه بنده بودید بسیار سپاسگذارم .
نظرات ارزشمند شما ، چراغ راهیست برای ادامه تولید و انتشار محتوا در شبکه آموزشی یادینو.
 


رای مثبت من

این مقاله را به اشتراک بگذارید:
تجربه یا نظر ارزشمند شما در مورد این مقاله چیست؟

ایمیل شما نزد یادینو محفوظ می ماند و منتشر نخواهد شد.