آشنایی با 9 تکنیک قدرتمند برای افزایش نرخ باز شدن ایمیل در کمپین های بازاریابی - یادینو


آشنایی با 9 تکنیک قدرتمند برای افزایش نرخ باز شدن ایمیل در کمپین های بازاریابی

کسب و کار اینترنتی ، بازاریابی آنلاین،ایمیل مارکتینگ،open rate، نرخ باز شدن ایمیل،


آنچه در این مقاله مطالعه خواهیم کرد:

سلام و درود بر همه شما همراهان همیشگی یادینو
در این مقاله به بررسی 9 تکنیک قدرتمند برای افزایش نرخ باز شدن ایمیل های ارسال در کمپین های ایمیل مارکتینگ  ، خواهیم پرداخت. تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.
 


کاربرانی که از ابزار قدرتمند ایمیل مارکتینگ ، برای رونق کسب و کار اینترنتی خود استفاده می کنند ، به دنبال این موضوع هستند که چگونه باید نرخ باز شدن ایمیل های ارسالی را افزایش دهم.


خوب البته که این موضوع بسیار مهم است زیرا هر اندازه ایمیل های ارسال شده توسط شما ، بیشتر دیده و باز گردد ، شانس بیشتری برای رسیدن به هدفی که در کمپین خود طراحی کرده اید ، خواهید داشت.اما در ادامه به بررسی 10 تکنیک قدرتمند برای افزایش درصد باز شدن ایمیل ها در کمپین بازاریابی اینترنتی کسب و کارتان ، خواهیم پرداخت.

 

تازه نگه داشتن لیست ایمیل ها

یکی از مهم ترین روش ها برای افزایش بازده ایمیل مارکتینگ ، تازه نگه داشتن لیست ایمیل های جمع آوری شده می باشد.
زمانی که شما ایمیلی برای افراد موجود در لیست خود ارسال می کنید ، طبیعتا انتظار دارید عده زیادی روی ایمیل شما کلیک کنند و این آمار را در پنل کاربری ، سیستم ایمیل مارکتینگ مشاهده کنید. اما بعد از گذشت چند ماه ممکن است با روند نزولی باز شدن ایمیل ها روبه رو شوید .
سعی کنید افرادی را که در 6 ماه گذشته ، روی ایمیل های شما کلیک نکرده اند را شناسایی کنید و به روش های زیر به آن ها اطلاع دهید که آیا خواهان ماندن در لیست شما هستند یا خیر .
-    یک ایمیل با فونت بزرگ ارسال کنید با این مضمون "دوست گرامی شما نزدیک به 6 ماه است که ایمیل های ما را مطالعه نکرده اید ، آیا دوست دارید که از جدیدترین اخبار و پیشنهاد های ما آگاه شوید؟" و در ادامه یک دکمه جهت تایید کاربر طراحی کنید.
-    می توانید یک هدیه رایگان برای کاربر تعریف کنید و آن را در عنوان ایمیل ذکر کنید تا کاربر برای کلیک ترغیب شود و برند شما را به خاطر آورد.

به هر ترتیب با روش های این چنین ، می توانید باز هم برخی از افرادی که مدت هاست ایمیل های شما را باز نکرده اند ، ترغیب به پیگیری نمایید . در ادامه ایمیل هایی که اصلا پاسخ نداده اند و کلیک هم نکرده اند ، حذف کنید و یک لیست تازه ایجاد کنید.

 

بخش بندی لیست ایمیل

یکی از عواملی که باعث کاهش نرخ باز شدن ایمیل (Open Rate email) می شود ، این است که کاربران احساس می کنند این ایمیل برایشان مفید نیست و به همین دلیل ، ساده از کنار آن عبور می کنند.
برای اینکه چنین اتفاقی نیافتد ، باید لیست ایمیل های خود را ، دسته بندی نمایید.
به عنوان مثال فردی که یک بار از فروشگاه اینترنتی شما خرید کرده ، با فردی که هنوز حتی کالایی را به سبد خرید خود اضافه نکرده است ، تفاوت دارد.
یا به عنوان مثال فردی که دائما برای پست ها و محصولات شما ، نظر می گذارد ، با فردی که فقط صفحات شما را مرور می کند تفاوت دارد.
دقیقا مطابق چنین تفاوت هایی می توانید برای لیست ایمیل خود ، بخش های گوناگونی ایجاد نموده و با این کار برای هر بخش ، ایمیلی جدا طراحی کنید تا افراد بیشتر راغب شوند ، ایمیل شما را باز کنند.

 

مواظب فیلتر Spam باشید

در بسیاری از مواقع ، ایمیل هایی که شما برای کاربران خود ارسال می کنید ، به جای رفتن به پوشه اصلی ، به پوشه spam هدایت می شوند . این موضوع می تواند به دلایل زیر اتفاق بیافتد:

-    ایمیل های خود را با یک IP آدرس معتبری ارسال نمایید که مطمئن هستید در گذشته ، ایمیل های اسپمی با آن ارسال نشده است.
-    ارسال ایمیل را از طریق دامنه های تایید شده (Verify) ارسال نمایید.
-    هر کد نامربوطی را از متن ایمیل خود حذف کنید.
-    عدم استفاده زیاد از کلماتی چون "خرید" ، "فروش" ، "تخفیف" ، "پیشنهاد ویژه" و ....
-    مکان خود را در ایمیل های ارسالی وارد نمایید

 

ارسال ایمیل در زمان مناسب

یکی از مهم ترین عواملی که سبب کاهش نرخ باز شدن ایمیل می گردد ، ارسال آن در زمان نامناسب است. البته این مورد ، باید با آزمون و خطا (A/B تست) بررسی شود و در همه روز های هفته و ساعات مختلف ، این آزمون در دوره های زمانی مختلفی تکرار شود تا بتوان فهمید ، بهترین زمان برای ارسال ایمیل ها حدودا چه موقع است.
به عنوان مثال کارشناسان این حوزه می گویند ، در روزهای ابتدایی هفته به دلیل اینکه افراد استرس و دغدغه کارهای ابتدایی هفته را دارند ، شاید کمتر به خرید از فروشگاه شما و یا استفاده از خدمات آنلاینتان فکر کنند.
شاید بد نباشد که تست خود را از روزهای دوشنبه و سه شنبه آغاز کنید.
اگر فعالیت شما در حوزه تفریحی ، ورزشی می باشد شاید بد نباشد که زمان ارسال ایمیل ها را در ایام آخر هفته نظیم نمایید.
باز هم تاکید می کنم این مورد باید تست شود و طبق نتیجه ای که دریافت می کنید ، برنامه ای برای ارسال ایمیل ، در همان ایام هفته تنظیم کنید.

 

عنوان ، حرف اول را می زند

 افزایش احتمال باز شدن ایمیل ، در گرو تنظیم یک عنوان جذاب می باشد. البته یادتان باشد نباید از عناوین اغراق آمیز و یا غیر واقعی استفاده کنید و به روش های گوناگون باید کاری کنید که کاربر  به عنوان ایمیلتان چشم بدوزد و با خواندن آن ، بداند که یک محتوای مفید و به درد بخور انتظارش را می کشد.
از جمله عواملی که می تواند سبب افزایش جذابیت عنوان شود ، موارد زیر می باشد:

-    از اعداد در عنوان خود استفاده کنید ( فقط 2 روز دیگر مهلت دارید )
-    از کلمه دانلود رایگان استفاده کنید ( دانلود رایگان آموزش پاورپوینت)
-    از عناوین خودمانی استفاده کنید ( هنوز در مسابقه ما شرکت نکرده ای ! )
-    گاهی وقت ها تعجب بر انگیز باشد ( باز هم بلیط رایگان را از دست دادید )

 

ایمیل های  شخصی شده بنویسید

یکی از بدترین اشتباهاتی که وبمستران به هنگام ارسال ایمیل برای مخاطبین خود مرتکب می شوند ، ارسال یک متن عمومی برای همه کاربران می باشد.
متن و عنوان ایمیل بهتر است به گونه ای باشد که مخاطب تصور کند ، شما آن متن را کاملا شخصی برای او فرستاده اید .
مثلا می توانید از نام و نام خانوادگی هر فرد در ابتدای ایمیل به همراه یک سلام گرم و صمیمی ، استفاده کنید. یا اینکه در ابتدا توضیح دهید که شما قبلا از فروشگاه اینترنتی ما ، خرید نموده اید و در ادامه از او تشکر کنید و یک پیشنهاد رد نشدنی دیگر در متن ایمیل بنویسید.
اگر کاربر احساس کند ، توسط برند شما مورد توجه قرار گرفته است ، چه بسا راندمان کلیک و ورود به وبسایتتان هم افزایش یابد.

 

همیشه دنبال فروش محصول خود نباشید!

گاهی اوقات به دلیل اینکه کاربران احساس می کنند ، شما فقط قصد فروش محصولات و خدمات خود را دارید  ، از ایمیل های شما آزرده خاطر می شود و چه بسا اشتراک خود را لغو کنند در صورتی که می توانید با کمی خلاقیت ، جذابیت ایمیل خود را بالا ببرید.

گاهی اوقات ایمیل های آموزشی مفیدی را در قالب یک متن کوتاه برای کاربران ارسال کنید و یک نکته جدید در مورد حوزه فعالیت خود ، در اختیار کاربران قرار دهید. ( سعی کنی آن نکته برگرفته از تجربیات شما باشد نه مواردی که به راحتی در اینترنت یافت می شود)

در بعضی از مواقع هم می توانید یک کتاب الکترونیکی رایگان و یا لیست جدیدترین قیمت های روز بازار را به ایمیل کاربر ارسال کنید. می توانید یک ویدیوی کوتاه از روند ساخت محصولتان ،  تهیه کنید و لینک دانلود را در آن قرار دهید.
به هر حال باید در میان ارسال ایمیل های تبلیغاتی و فروش ، ایمیل هایی ارسال کنید که برای آن ها مفید است و جنبه آموزشی دارد.

 

زیاد جدی نباشید !

شاید بد نباشد هر از چند وقت یکبار ، متون ایمیل خود را با درون مایه طنز بنویسید تا به افزایش جذابیت متن ایمیلتان کمک کند و باعث زنده بودن ایمیل شود.
مثلا یک اتفاق جذابی که قبلا در کمپانی شما رخ داده را در قالب یک داستان کوتاه طنز محور بیان کنید تا کاربران بدانند که شما فقط به دنبال دریافت وجه و فروش کالاهای خود به مشتری نیستید.
این هم می تواند یک ترفند باشد تا سبب افزایش نرخ باز شدن ایمیل باشد.

 

ایمیل باید به خوبی در گوشی های هوشمند قابل مشاهده باشد

این نکته خیلی مهم است که همیشه باید ایمیل خود را یکبار هم در گوشی هوشمندتان ، چک کنید که به درستی قابل نمایش باشد و اگر ایرادی در نمایش متن وجود دارد ، حتما آن را برطرف نمایید . برای اینکه ایمیل به درستی در گوشی هوشمندتان نمایش داده شود ، موارد زیر را رعایت کنید:

-    عرض متن را کم تر از 600 پیکسل در نظر بگیرید
-    فونت نباید خیلی کوچک باشد چون خواندنش دشوار می گردد
-    در نظر داشته باشید که تصاویر در سیستم عامل Android ، قابل مشاهده نیست
-    برای کاهش زمان بارگیری از تصاویر کوچک تر استفاده کنید
-    دکمه های Call To Action ، به اندازه کافی بزرگ باشند 
-    دو لینک در کنار یکدیگر و به فاصله کم ، قرار ندهید زیرا کاربر به اشتباه روی دیگری کلیک می کند

از اینکه در این مقاله هم بنده را همراهی نمودید ، ممنونم امیدوارم مطالبی که مطرح شد ، براتون مفید بوده باشه.


رای مثبت من

این مقاله را به اشتراک بگذارید:
تجربه یا نظر ارزشمند شما در مورد این مقاله چیست؟

ایمیل شما نزد یادینو محفوظ می ماند و منتشر نخواهد شد.