چگونه 1000 فالوور اول خود را در اینستاگرام جذب کنیم - یادینو


چگونه 1000 فالوور اول خود را در اینستاگرام جذب کنیم

جذب فالوور اینستاگرام،فالوور،افزایش دنبال کننده اینستاگرام،افزایش follower


آنچه در این مقاله مطالعه خواهیم کرد:

سلام و درود بر همه شما کاربران همیشه همراه یادینو
امروز و در این مقاله قصد دارم چند روش کاربردی  برای افزایش فالوور در اینستاگرام را برای شما توضیح دهم با من تا پایان همراه باشید.
 


شبکه اجتماعی اینستاگرام ، محبوبیت بالایی در جهان و به خصوص در کشور ما ، پیدا کرده که به دلیل رشد روز افزون حساب های فعال در این شبکه مجازی ، اهمیت آن بیشتر و بیشتر می شود.
امروز دیگر هر کسی که بخواهد یک کسب و کار کوچک بر بستر اینترنت راه اندازی کند ، شاید اینستاگرام فضای مناسبی برای او باشد. حتی برند های بزرگ هم برای رشد و توسعه برند خود ، از فضای اینستاگرام استفاده می کنند.
یکی از عوامل سنجش میزان مخاطب و محبوبیت یک صفحه در اینستاگرام ، فالوور یا دنبال کننده بیشتر است که بسیاری برای اینکه نشان دهند از محبوبیت بالایی برخوردارند ، از ربات های افزایش فالوور و یا خرید فالوور استفاده می کنند.
در این مقاله قصد ندارم که بگویم این کار خوب است یا بد اما می خواهم شما را با چند روش واقعی و کاربردی آشنا کنم که با تداوم آن می توانید 1000 فالوور اول خود را جذب کنید .
شما می توانید با سفارشی سازی مشخصات حساب کاربری خود در اینستاگرام و تولید محتوای ناب و کاربردی ، استفاده از تکنیک های تبلیغ نویسی یا کپی رایتینگ ، استفاده درست از هشتگ ها ، انگیزه افراد را برای دنبال کردن صفحه خود افزایش دهید.
: اما بریم سراغ اصل ماجرا و روش های افزایش دنبال کننده یا فالوور در اینستاگرام


بهینه سازی مشخصات حساب کاربری

یکی از اولین اقدامات ، پس از راه اندازی یک حساب کاربری در اینستاگرام ، تکمیل مشخصات و بهینه کردن آن برای بهتر دیده شدن است.
مخاطب ، باید بداند که به چه دلیل ، شما را دنبال کند:
-    سعی کنید نام کاربری یا Username خود را به گونه ای انتخاب کنید که به راحتی قابل جستجو و خوانا باشد.(ترجیحا نام کمپانی و یا کسب و کار خود را بنویسید)
-     اگر نام کسب و کار شما ، قبلا به عنوان نام کاربری انتخاب شده ، می توانید از یک ترکیب دو بخشی استفاده کنید و نام کسب و کار خود را در ابتدا آورده و سپس یک کلمه دیگر در ادامه آن قرار دهید .(مثلا yadinoco)
-    مطمئن شوید که نام کسب وکار خود را در فیلد  “Name”بخش “Options”،  به طور کامل  وارد نموده اید.
-    مطمئن شوید که حساب کاربری در حالت "Public" یا عمومی قرار دارد . برای این کار به بخش “Options”  رفته و دکمه “Private - Account” را غیر فعال کنید . دقیقا مانند تصویر زیر:
 

 

تنظیمات عمومی سازی حساب اینستاگرام

 


-    بخش bio را با یک جمله کوتاه و خلاصه که بیان کننده اصل فعالیت شما است ، تکمیل کنید . توجه کنید که این بخش بسیار مهم است زیرا دقیقا به مخاطب شما نشان می دهد که آیا مسیر را درست آمده اند یا اینکه پیج شما سودی برای او ندارد ، توضیح این بخش باید به گونه ای باشد که دلیل فالو کردن شما را برای او کاملا روشن کند.
مثلا یک bio می تواند این باشد:
"آموزش ترفند های بازاریابی و فروش بیشتر  برای کسب و کار های نوپا"
این جمله ، دقیقا به شما می گوید که اگر به دنبال تکنیک های بازاریابی هستید ، ما را دنبال کنید. (بدین صورت تکلیف مخاطبین هم با شما روشن می شود . بماند یا پیج شما را ترک کنند.)


استفاده از قدرت محتوای آموزشی

یکی از انواع پرمخاطب پست هایی که در اینستاگرام منتشر می شود ، آن هایی هستند که بار آموزشی دارند . البته چه بهتر که بار آموزشی پست منتشر شده شما ، ترفند محور باشد.
اگر بخواهم ساده تر توضیح دهم ، باید بگویم که سعی کنید پست هایی در اینستاگرام منتشر کنید که یک ترفند و یا تکنیک ساده را به مخاطب خود آموزش دهد. که برای این کار می توانید از امکان درج ویدیوی کوتاه و یا یک تصویر به همراه جمله ای کوتاه ، استفاده کنید. 
این نکته را همیشه در ذهن داشته باشید (هیچگاه بی دلیل پستی را در هیچ شبکه مجازی منتشر نکنید)
برای تک تک پست های خود استراتژی داشته باشید . یعنی اینکه بدانید به چه دلیلی امروز در اینستاگرام یک پست منتشر می کنید . 
اگر دلیلی ندارید ، توصیه می کنم اصلا پستی منتشر نکنید.
 

افزایش دنبال کننده اینستاگرام


مهارت عکاسی و ویرایشی خود را افزایش دهید

یک نکته را فراموش نکنید که شبکه مجازی اینستاگرام بر پایه تصاویر بنا شده و از روز اول هم برای درج پست های گوناگون ، در قالب تصاویر ساخته و طراحی شده است.
بنابراین ، اگر از تصاویر بی کیفیت و یا ویرایش نشده ، به تعداد زیاد استفاده کنید ، کیفیت صفحه خود را کاهش می دهید و این موضوع ممکن است سبب ترک مخاطب از پیج شما شود و چندین دنبال کننده را از دست بدهید.
سعی کنید مهارت های عکاسی و ویرایش تصاویر خود را بهبود دهید تا بتوانید تصاویر حرفه ای تر برای صفحه خود ایجاد کنید.
البته اینستاگرام امکانات محدودی برای ویرایش تصاویر دارد اما اگر برای این کار ، از یک یا چند نرم افزار حرفه ای ویرایش تصویر، استفاده کنید ، بسیار به حرفه ای شدن صفحه خود ، کمک کرده اید.

برای بهبود تصاویر پست های اینستاگرام ، می توانید از تکنیک های زیر استفاده کنید:

-    در هر تصویر ، فقط بر روی یک موضوع تمرکز کنید
-    به هارمونی و ترکیب رنگ ها ، دقت کنید
-    با دیدگاه طنز ، مخاطبین خود را خوشحال کنید
-    از نرم افزار های ویرایش حرفه ای تصاویر استفاده کنید
-    از فضای منفی در عکاسی استفاده کنید (اگر نمی دانید در گوگل بیابید)


در بهترین زمان پست خود را منتشر کنید

شما به عنوان یک انتشار دهنده محتوا در اینستاگرام ، باید بدانید که مخاطبین ، در چه ساعاتی از روز ، بیشتر از همه زمان ها در این شبکه اجتماعی حضور فعال دارند.
البته ممکن است نسبت به نوع فعالیت شما ، ساعات حضور مخاطبین متفاوت شود اما حتما باید از این موضوع مطلع شوید.
طبق یک برآورد تخمینی ، بیشتر ساعات حضور  کاربران ایرانی در اینستاگرام ،8 تا 10 صبح و  7 تا 12 شب است.
طبیعتا برای اینکه بیشتر دیده شوید و احتمال افزایش فالوور خود را در اینستاگرام افزایش دهید ، بهتر است در این زمان ها به انتشار پست بپردازید. (البته این یک زمان حدودی است و شما با آزمون و خطا می توانید متوجه شوید که در چه ساعاتی به صورت تخمینی ، با مخاطب بیشتری رو به رو هستید.)
نکته دیگر اینکه ، به تعطیلات آخر هفته ، ایام عید نوروز ، مناسبت های گوناگون در طول سال ، حتما توجه داشته باشید و طبق آن یک برنامه زمانی دقیق برای انتخاب بهترین زمان انتشار ، تنظیم کنید.

 

افزایش فالوور اینستاگرام


محتوای خود را دسته بندی کنید

سعی کنید برای انتشار محتوا در اینستاگرام ، دسته بندی داشته باشید. برای این کار می توانید صفحات پر مخاطب مشابه با حوزه فعالیت خود را پیدا کرده و با بررسی آن صفحات و نوع پست هایی که منتشر می کنند ، دسته های کلی طراحی کنید.
مثلا محتواهای خود را در 5 دسته قرار دهید ( پست های آموزشی ، طنز ، جملات آموزنده و....)
و هر هفته برای دسته ها ، به ترتیب پست هایی طراحی و منتشر کنید.
اگر بتوانید این دسته بندی را در نحوه نمایش پست های خود هم نشان دهید که بسیار عالی می شود ( مثلا اگر در هر ردیف 3 قطعه عکس داریم ، هر ردیف را به یک دسته خاص اختصاص دهید)


برای تصاویر خود Caption بنویسید

گاهی اوقات  نوشتن یک توضیح کوتاه برای تصاویر منتشر شده ، سبب اثرگذاری بیشتر پیام شما ، برای مخاطب می شود. بنابراین سعی کنید یک توضیح کوتاه ، به خصوص برای تصاویر گنگ و نامفهوم بنویسید تا کاربران منظور شما را بهتر متوجه شوند و برای همراهی با شما ، فالو کنند.

برای درگیری بیشتر مخاطب با محتوای منتشر شده ، در Caption ، یک سوال مطرح کنید و از مخاطبین بخواهید که نظر خود را در مورد مسئله طرح شده ، بیان کنند. 


از هشتگ های مرتبط استفاده کنید

هشتگ  ، ابزاری برای دسته بندی و نشانه گذاری پست های شما ،  جهت جستجوی ساده تر و در معرض دید قرار دادن بیشتر پست شما ، هنگام جستجوی آن هشتگ در اینستاگرام است.
به زبان ساده تر زمانی که کاربران عبارت کلیدی مورد نظر خود را در باکس جستجوی اینستاگرام ، تایپ می کنند ، مطابق با هشتگ های تعیین شده در عنوان و یا متن توضیحات موجود در پست های گوناگون ، نتایج مرتبط با نظر کاربران ، نمایش داده می شود.

-    برای تگ شدن یک کلمه ، کافیست علامت # را پیش از کلمه مورد نظر قرار دهید.(#فالوور)
-     اگر یک عبارت چند کلمه ای دارید از علامت "_" در بین هر کلمه استفاده کنید (#افزایش_فالوور)
-    برای ایجاد بیشتر از یک هشتگ ، هر کدام را با یک فاصله ، به دنبال یکدیگر بنویسید.

برای اینکه بیشتر دیده شوید و پست شما بهتر در نتایج ظاهر شود به نکات زیر توجه کنید:

-    ابتدا در باکس جستجوی اینستاگرام هشتگ های مشابه را جستجو کنید تا متوجه شوید ، چه هشتگ هایی در مورد کلمه مورد نظر شما ، در لیست جستجو قرار دارد.
-    هشتگ ها را در مکان های گوناگون ( متن توضیح تصویر ، کامنت ها و....) استفاده کنید.
-    از استفاده زیاد هشتگ ها برای یک پست به شدت خودداری کنید (حدود 3 یا 4 تا استفاده کنید)
-    علاوه بر هشتگ های پر مخاطب ، عبارات جدیدی هم به صورت هشتگ ایجاد کنید (مثلا نام برندتان)
-    خود را به جای کاربر بگذارید و عباراتی را هشتگ کنید که کاربران بیشتری آن را جستجو می کنند
 

افزایش دنبال کننده پیج اینستاگرام


هدایت از شبکه های دیگر به صفحه اینستاگرام

یکی دیگر از ترفند های افزایش احتمال دنبال کنندگان در مورد صفحه شما ، هدایت مخاطبین از دیگر شبکه های اجتماعی به صفحه اینستاگرامی خود می باشد.
اگر صاحب یک وبسایت هستید ، بد نیست که در بخش بلاگ وبسایت ، پست هایی منتشر کنید و در بین مطالب نوشته شده ، افراد را به دنبال کردن صفحه اینستاگرامی خود تشویق کنید.
این کار را می توانید با طراحی یک بنر گرافیکی شکیل و جذاب انجام دهید.
در شبکه هایی که زودتر از اینستاگرام راه اندازی کرده اید ، پیام دهید که از امروز صفحه اینستاگرامتان هم راه اندازی شد و با این کار افرادی را از دیگر کانال ها ، به سمت صفحه خود هدایت کنید.


امیدوارم نکاتی که مطرح شد ، برای شما مفید بوده باشه . لطفا هر اندازه که این مطلب برایتان مفید بود ، نظر خود را در پایین همین صفحه مطرح بفرمایید.


رای مثبت من

این مقاله را به اشتراک بگذارید:
تجربه یا نظر ارزشمند شما در مورد این مقاله چیست؟

ایمیل شما نزد یادینو محفوظ می ماند و منتشر نخواهد شد.