چگونه رتبه الکسای وبسایتم را افزایش دهم؟ - یادینو


چگونه رتبه الکسای وبسایتم را افزایش دهم؟

افزایش الکسا،افزایش رتبه الکسا،رتبه الکسا سایت،افزایش الکسا رایگان،alexa


آنچه در این مقاله مطالعه خواهیم کرد:

با یک مقاله دیگر در خدمت شما همراهان همیشگی یادینو هستم. این بار می خواهم در مورد روش ها و نکته های بهبود رتبه الکسا صحبت کنم. با بنده همراه باشید ، تا این نکات را بررسی کنیم.
(برای تهیه این مقاله از راهنمای اصلی شرکت الکسا و تجربیات  بنده و دیگر متخصصین، کمک گرفته شده)
 


بسیاری صاحبان وبسایتها و کسب وکارهای اینترنتی ، به دنبال کاهش رتبه الکسا در ایران هستند.
اگر چه رتبه الکسا ، خیلی ملاک مناسبی برای تعیین میزان ارزش وب سایت ها نیست ، اما بسیاری از وبمستران به خصوص در ایران و با وجود خطا در محاسبه این رتبه از سوی شرکت الکسا ، یکی از اولین عوامل ارزش و اعتبار یک وب سایت را همین رتبه الکسا در نظر می گیرند.
البته که خود بنده هم به طور ناخودآگاه اولین وبسایت ناشناخته ای را که با آن مواجه می شوم ، ابتدا به رتبه الکسای آن نگاه می کنم ، انگار که الکسا ، واقعا یکی از المان های ایجاد ارزش شده!
درسته که بسیاری از متخصصین این زمینه می گویند ، رتبه الکسا ملاک دقیقی نیست ، اما ، حتی اگر این مورد هم صحیح باشد بالاخره با اندک خطا ، یک ملاک سنجش برای ان وب سایت حساب می شود.( تا به حال هر وبسایت بزرگ و فعالی را که دیده ام ، رتبه الکسای مناسبی داشته )
بنابراین بهبود رتبه الکسا ، می تواند در نگاه اول ، اعتبار مناسبی را هم در دید مخاطب و هم در دید سرمایه گذاران و دنبال کنندگان کسب وکار آنلاین شما بوجود آورد.

 

رتبه الکسا چیست؟

الکسا ، یک برآورد و تخمینی از میزان محبوبیت وبسایت شما در برابر دیگر وبسایت ها ، محسوب می شود.این رتبه در دو دیدگاه اعلام می شود ، یکی رتبه وبسایت شما در کشور خود (ایران) و دیگری رتبه جهانی.
دقت داشته باشید که الکسا ، یک اندازه نسبی می باشد و نه تنها به میزان ترافیک وب سایت شما بستگی دارد ، بلکه به تغییرات ترافیکی در دیگر وبسایت ها و رقیبان شما هم وابسته است.

 

الکسا ، چگونه داده ها را جمع آوری می کند؟

شرکت الکسا دارای یک پنل بزرگ ترافیکی می باشد که میلیون ها نفر از افراد سراسر جهان را تشکیل می دهد.
براساس این داده ها و با استفاده از محاسبات پیچیده ، میزان بازدید کنندگانی را که به وبسایت ها مراجعه می کنند ، محاسبه کرده و با شناسایی و درنظر نگرفتن ترافیک های جعلی ، شروع به تعیین میزان این رتبه می نماید که با روش های زیر می توان سبب کاهش هر چه بیشتر این رتبه و افزایش اعتبار در دید مخاطبین داشت.
 


برای مطالعه ادامه این مقاله باید عضو ویژه یادینو باشید

عضو ویژه شوید

رای مثبت من

این مقاله را به اشتراک بگذارید:
تجربه یا نظر ارزشمند شما در مورد این مقاله چیست؟

ایمیل شما نزد یادینو محفوظ می ماند و منتشر نخواهد شد.