چرا دیجیتال مارکتینگ برای هر کسب و کار آنلاینی یک ضرورت است؟ - یادینو


چرا دیجیتال مارکتینگ برای هر کسب و کار آنلاینی یک ضرورت است؟

دیجیتال مارکتینگ،اهمیت بازاریابی دیجیتالی،فایده دیجیتال مارکتینگ ،بازاریابی با ابزارهای دیجیتالی،کسب و کار آنلاین


آنچه در این مقاله مطالعه خواهیم کرد:

خیلی خوشحالم که با یک مقاله دیگر در خدمتتون هستم.
در این مقاله می ‌خواهم به 7 دلیل عمده اشاره ‌کنم که چرا هر کسب ‌وکار آنلاینی نیاز به استفاده از دیجیتال مارکتینگ برای پیشرفت روز افزون برند خود دارد.
 


توصیه می‌کنم اگر ویدیوی کوتاه آشنایی با دیجیتال مارکتینگ و فواید آن را ندیده‌اید لطفاً به آن مراجعه کنید تا متوجه شوید دیجیتال مارکتینگ چیست و چه کاربردی دارد؟
برای اینکه ما بتوانیم یک روند پر قدرتی برای شروع و ادامه روند کسب و کار خود داشته باشیم حتماً نیاز به برنامه ریزی دقیق و حساب شده داریم. آیا شما برای راه اندازی و ادامه فعالیت در سال‌های آتی برنامه‌ ای هم تنظیم کرده‌اید؟
داشتن یک استراتژی برای بازاریابی دیجیتالی الزامیست
طبق یک آمار جهانی و بررسی‌های انجام شده در سال 2012 دیده میشه بیش از نیمی از افرادی که در دنیای اینترنت کسب و کاری راه اندازی کرده اند ، اصلاً از استراتژی‌ها و ترفندهای بازاریابی دیجیتالی استفاده نکرده اند و بعد هم گله مند می‌ شود که چرا با وجود راه اندازی مثلاً یک فروشگاه آنلاین ، فروش خوبی ندارم !
 البته که عوامل زیادی مانند دانستن ترفندهای سئو، افزایش ترافیک، نکات و فاکتورهای افزایش رتبه در گوگل و ... برای موفقیت در یک برند اینترنتی ضروریست اما نباید از قدرت بازاریابی با ابزارهای نوین دیجیتالی هم غافل شد.

اما بریم سراغ 10 دلیل اصلی اینکه واقعاً چرا کسب و کارها باید برای رشد برند خود از دیجیتال مارکتینگ استفاده کنند:

 

1-    جهت گیری کسب و کار شما در مسیر رسیدن به هدف

برای اینکه بتوانید به اهداف خود برسید ، ابتدا باید با یک استراتژی دقیق بازاریابی دیجیتالی همه فعالیت‌های خود را یکپارچه و مرتب کنید تا با کمک دانستن و عمل به روش‌های بازاریابی نوین بتوانید هر چه پر شتاب تر نسبت به رقبای خود حرکت کنید.

 

2-    آگاه شدن از سهم بازار اینترنتی در میان رقبا

با اینکه روش‌های سنتی بازاریابی هنوز هم بسیار استفاده میشه و شاید بتوان گفت بعضی از آن ها خیلی هم کارساز و پرقدرته اما یک مشکل اساسی داره و آن هم نداشتن یک سنجش دقیق از رفتار و تعداد مشتریان و مخاطبین خود در فضای سنتی است.
وقتی از ابزارهای نوین دیجیتالی برای سنجش رفتار مشتری استفاده می‌کنید ، دقیقاً متوجه می‌شوید که علایق و سلایق مشتری‌های شما داره به کدام سمت و سو حرکت می ‌کنه و درنتیجه با ترکیبی از بازاریابی عصبی می‌توانید دقیقاً پیشنهادهایی را به کاربران و مخاطبین خود ارائه دهید که برای بسیاری از افراد رد کردن آن پیشنهاد تقریباً کاری دشوار محسوب می‌شود.

 

3-    اصلاً فکر نکنید رقبا بیکار می‌ نشینند

بی شک رقبای شما که ممکن است هر روز به تعداد آن‌ها اضافه شود هر چه بیشتر به دنبال یادگیری و افزایش سطح دانش خود در مورد بازاریابی نوین هستند و با استفاده از جدیدترین ترفندهای روز که برگرفته از رفتارهای انسانی است می‌توانند در مسیر فروش بیشتر قدم بردارند.
پس شما هم از امروز به فکر یادگیری قوانین و ابزارهای دیجیتال مارکتینگ باشید تا بتوانید در برابر رقبای خود حرفی برای گفتن داشته باشید.
در بخش دیجیتال مارکتینگ یادینو با نکات آموزشی به روزی آشنا خواهید شد که با رعایت هر کدام از آن‌ها می‌توانید برند خود را هر چه بیشتر در ذهن مخاطبین جا کنید.

 

4-    داشتن ابزارهای سنجش برای تحلیل دقیق تر رفتار مشتری

عرض کردم که یکی از تفاوت‌های اصلی بین بازاریابی سنتی و دیجیتالی دقیقاً همینجاست که در بازاریابی دیجیتالی می ‌توانیم دقیقاً بفهمیم که کاربران در سایتمان چه اقداماتی را انجام می‌دهند؟ به کدامین از صفحات بیشتر سر می‌زنند و در کل گرایش این افراد بیشتر به چه سمتی می ‌رود.
با استفاده از دنیای مارکتینگ دیجیتالی رفتار مخاطب را مورد بررسی قرار می‌دهیم و با هر ابزاری که فعالیت بازاریابی خود را انجام می ‌دهیم ، می‌توانیم به آنالیز و بررسی بازخورد مخاطبین و مشتریان احتمالی خود بپردازیم.
به عنوان مثال زمانی که شما از ایمیل مارکتینگ برای ارائه خدمات و محصولات خودتون استفاده می‌ کنید ، در پنل کاربری خود می‌توانید متوجه شوید که نرخ باز شدن ایمیل‌ها و یا حتی کلیک بر روی لینک مورد نظر چه تعداد بوده و با نتایجی رو به رو می‌شوید که در اقدامات بعدی می‌توانید خیلی دقیق‌تر به ایمیل مارکتینگ بپردازید و نتایج بهتری را دریافت کنید.

 

5-    دریافت بازخورد از مخاطبین با حجم بسیار بیشتر از بازار سنتی

اگر شما در پرجمعیت ‌ترین شهر ایران و در پر رفت و آمد ترین خیابان آن شهر یک مغازه داشته باشید و بهترین خدمات و محصولات هم عرضه کنید باز نمی‌توانید مخاطبین خود را به پای بازدیدکنندگان و مراجعه کنندگان یک فروشگاه اینترنتی آنلاین محبوب نزد گوگل و کاربران برسانید. دلیل هم کاملاً روشن است چون سهولت، مقایسه کالا با نظرات مردم و ... که در خرید آنلاین وجود دارد در خرید فیزیکی یافت نمی‌شود. البته بماند که بسیاری از افراد علاقه مند به حضور فیزیکی در یک مغازه و مشاهده و خرید یک کالا را به صورت غیر آنلاین دارند اما زمانی که شما یک فروشگاه آنلاین ارائه خدمات و یا کالا داشته باشید که بر اساس اصول سئو و مارکتینگ اینترنتی بنا شده باشد ، با گذشت زمان به مراتب مخاطب بیشتری خواهید داشت و احتمال فروش شما هم افزایش پیدا خواهد کرد.

 

6-    شروع راه اندازی کسب و کار با بودجه اندک

بسیاری از شما خوبان که در حال مطالعه این مقاله هستید علاقه دارید که بدانید آیا راهی هم وجود دارد که با بودجه کم بتوان به نتایج خوبی رسید. در جواب باید گفت بله با تمرکز بر روش‌های نوین دیجیتالی.
البته بنده نمی‌گویم که برای شروع و پیشرفت یک کسب و کار اینترنتی ، نیازی به بودجه چندانی نیست که این بسته به نوع فعالیت شماست اما اگر بخواهید با دیجیتال مارکتینگ و شناخت دقیق ابزارها و روش‌های آن پیشرفت کنید ، قطعا با گذر زمان و صبر و پشتکار شدنی می باشد اما فراموش نکنید هر کسب و کاری که داشته باشید وجود مقداری بودجه معین برای شروع کار ضروریست.

 

7-    از دست رفتن احتمالی بودجه بازاریابی شما

بنده پس از رو به رو شدن با افرادی که با اشتیاق برای راه اندازی کسب و کار آنلاین خود اقدام می کردند و حتی سرمایه‌های زیادی هم در دست داشتند متوجه شدم که برخی از آن‌ها بعد از گذشت چند ماه نیمی از سرمایه خود را به راحتی و به دلیل نداشتن آگاهی از دست می ‌دادند چرا که این افراد بدون داشتن دانش فعالیت در بازار های آنلاین ، وارد این فضا می‌شدند و پس از مدتی هم دلسرد شده و خود را شکست خورده می‌بینند.
پس برای جلوگیری از ضررهای آینده امروز به فکر یادگیری ترفندهای مارکتینگ در دنیای اینترنت باشید که در یادینو حتماً به نکات و مهارت های این حوزه خواهیم پرداخت.
 


رای مثبت من

این مقاله را به اشتراک بگذارید:
تجربه یا نظر ارزشمند شما در مورد این مقاله چیست؟

ایمیل شما نزد یادینو محفوظ می ماند و منتشر نخواهد شد.